czwartek, 2 lutego 2017

Pierwszy wyjazd uczniów ZSTiO w Skoczowie na praktyki Erasmus+ do Włoch

4 lutego pierwsza grupa 6 handlowców i 10 fototechników z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie wyjeżdża na praktyki zagraniczne do Rimini we Włoszech w ramach programu Erasmus+. 


Przed wyjazdem młodzież uczestniczyła w kursie języka włoskiego, w zajęciach kulturowych dotyczących m.in. położenia geograficznego, historii Włoch, tradycji i zwyczajów obszaru Rimini oraz najciekawszych miejsc tego regionu. Uczestnicy brali również udział w zajęciach pedagogicznych, podczas których uczyli radzić sobie ze stresem, rozwiązywać konflikty oraz postępować w nagłych wypadkach.

Staż będzie realizowany we włoskich firmach handlowych i fotograficznych. Młodzi handlowcy wzbogacą kompetencje organizacji procesu sprzedaży- sposobów magazynowania, demonstrowania i promocji towarów oraz udoskonalą umiejętności obsługi nowoczesnych urządzeń technicznych i działań związanych z procesem sprzedaży. Natomiast fototechnicy rozwiną umiejętności rejestracji i obróbki cyfrowego obrazu fotograficznego i wykonywania projektów multimedialnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz